Blog
09
05
2017

Suhkruvaba kuu kokkuvõte

By Janika 0

Kuna tegin suhkruvaba kuud juba teist korda, oskasin seekord palju rohkem ette mõelda ja teadsin, mis tulemas on. Kuid mis oli teisiti – minu käest küsiti päris tihti, miks ma seda teen ja mis mõte sel kõigel on. Rohkem kohtasin umbusku ja arvamusi, et see ei toimi, ei tööta ja on üldse mõttetu. Nii palju, kui on inimesi, on ka arvamusi, võib selle peale öelda. Siiski omal nahal kogenuna, võin öelda, et mulle see toimib ning paljudele teistele vast ka!

Tegin sel aastal suhkruvaba kuuri läbi veidi karmimatel tingimustel – ma ei kasutanud kuu aega magustamiseks ka mett. Kuigi mesi on veidi tervislikum valik, kui lauasuhkur, on ka mesi väga magus ning minu eesmärgiks sel kuul oli oma magusaisudest vabaneda. Seega kasutasin ainsa magustoiduna ja magustajana puuvilju.

Ma ei saa öelda, et oleks väga raske olnud – jälgisin igapäevaselt, et saan vajaliku energia kätte ning sõin regulaarselt – vahepalad olid tööl alati kaasas. Tänu suhkruvabale kuule hakkasin lugu pidama maitsestamata jogurtist koos puuviljadega J Regulaarsel söömisel tekib ka magusaisu vähem, kuna anname kehale piisavalt energiat ning täis kõhuga ei tule nii kergelt mõttesse haarata saiakese või koogi järgi. Mida aga enda puhul täheldasin (noh, tegelt teadsin juba varem ka) – olen emotsionaalne sööja!  Selle kuu aja sisse jäi üks kiirem nädal, kus oli palju kohustusi, organiseerimist ja üks raskemat sorti teooriaeksam ning selle nädala neljapäevaõhtul pidasin endaga tõsist võitlust. Usun, et paljud teist on tundnud seda, et väsimuse või kiirema elutempo korral on kuidagi lihtsam maiustuste järele haarata ning hiljem süütundesse uppuda!

Mida ma selle suhkruvaba kuuga saavutasin – sain igapäevasest magusaisu oravarattast välja. Kuigi kuu on läbi, ei tunne ma iga päev põletavat vajadust kommi või koogi järgi haarata ja see ongi minu hinnangul selle kuu suurim mõte ja point. Võtsin ka ühe kilokese alla, kuid see on pigem teisejärguline ning meeldiv kõrvaltoime J

Kuidas edasi? Kindlasti soovitan kõigile, kes minuga seda kuud kaasa tegid, jääda suhkrutarbimisel mõistlikuks. Võta endale üks päev nädalas, kui endale maiustusi lubad – kui minuga selle kuu kaasa tegid, on nüüd seda soovitust palju lihtsam järgida. Samuti tasub ka edaspidi hoida toiduainete etikettidel silma peal ning tutvuda tootega enne, kui korvi pistad. Lisatud suhkruid leidub niikuinii meie ümber iga päev ning kuigi päeva lõikes ei teki väga suurt vahet, tasub mõelda kuu ja aasta lõikes – veidi valides ja toodetega tutvudes võib aasta lõikes mitu kg suhkrut „kokku hoida“.

Ma loodan, et saite sellest kuust innustust, motivatsiooni ja tuge. Mul endalgi oli poes lihtsam kommileti vahelt sirge seljaga läbi käia, sest olin välja hõiganud, et olen loobunud suhkrust. Kui ka ainult üks inimene muutis tänu suhkruvabale kuule oma toitumis- ja tarbimisharjumusi ning sai teadlikumaks, olen mina oma missiooni täitnud ja saavutanud oma eesmärgi!

Aga nüüd suhkruvaba kuu võitjad …. loosiõnn naeratas teile, Marit Järviste, Merle Pehk ja Tea Toom! Palju õnne! Palun võtke minuga ühendust janika@sparta.ee ja lepime kokku, kuidas kingituse kätte saate!

Soovin teile kõigile kergemat kevadet ja energilist suve!

author: Janika