Blog
20
10
2017

Minu kolmepäevane smuuti- ja mahlakuur

By Janika 0

 

 

Olin korduvalt mõelnud, et võiks mõnd lühiajalist smuuti- ja või mahlakuuri proovida, puhtalt uudishimust. Lugedes erinevaid kogemusi, jäid kõlama mõtted, et kuuri tulemusena tunti end energilisemana, klaaristus näonahk ja üldiselt oli kergem olla. Paljud muidugi kaotasid kaalu ka. Kindlasti ei ole ainult smuutidest ja mahladest toitumine jätkusuutlik, sest kehal jääb puudu valkudest ja rasvadest, kuid lühiajaliselt kerge kuuri näol it makes sense.

Olen Facebooki vahendusel hoidnud Smuhviku tegemistel silma peal ning mõningaid smuutisid on õnnestunud ka proovida – imemaitsvad! Eelmisel nädalal lõime Smuhvikuga käed ja kolmepäevane detox kuur võis alata.

Mis mulle selle kolme päeva juures väga meeldis: kuuri pidamine ei saa enam lihtsam olla – igal hommikul on töö juures ootamas pakike värskete mahlade ja smuutidega. Ei ole vaja pead vaevata tooraine osas – kogu töö on sinu eest nii öelda tehtud ja sinul jääb üle ainult nautida. Olen suur mahla- ja smuutisõber, seega ei olnud manustamine minu jaoks mingi probleem.

Mis veel selliste kuuride kasuks räägib on see, et manustame lühiajaliselt tavapärastest suuremates kogustes mineraalaineid, vitamiine ja fütotoitaineid (sh antioksüdante), mis paljudel kuuri läbijatel ebatavalise energialaengu ning klaari jume tekitab. Kui inimene toitub igapäevaselt väga tervislikult, tarbides rohkelt köögi- ja puuvilju, ei pruugi võib-olla erinevust nii palju märgata, kuid tuginedes keskmise eestlase toitumisharjumustele, võiks kolme või viiepäevasel kuuril olla kindlasti olla korralik toime. Alles hiljuti oli ETVs teistmoodi kaheosaline muutumissaade Väekas Smuuti, kus 5 inimest toitusid nädala aja jooksul ainult smuutidest ning selle aja jooksul paranesid katsealuste verenäitajad tunduvalt. Soovitan kindlasti saateid vaadata, kõige kiiremini leiad 1. osa siit ja 2. osa siit.

Lisaks sellele, et mikrotoitainete kontsentratsioon on kuuri ajal tunduvalt kõrgem, pole sel perioodil ka nö „segajaid“, mis takistaksid ühe või teise mikrotoitaine imendumist. Näiteks gluteen võib mõningatel inimestel häirida raua imendumist, samuti kohv.

Kuigi detox või detoksifikatsioon tekitab maailmas palju vaidlusi ning viimaste uuringute valguses on lükatud maksa puhastamise mõte (mis on detoxi eesmärk) ümber, sest maks ongi see organ, mis keha puhastab, on minu hinnangul 1-2 korda aastas mõistlik oma kehale väike restart teha ning miks mitte smuuti- või mahlakuuri näol. Kui midagi muud kuuri tulemusel ei muutu, siis saad sa lihtsalt väikese lükke tervislikumalt igapäevaselt toituma hakata, ise hommikuks või vahepalaks smuutit tegema hakata, kohvi tarbimist vähendama jm.

Mõistlik oleks kuuri teha näiteks peale jõule, kus on mitu päeva rasket toitu söödud või näiteks kevadel märtsis-aprillis, kus on enamusel meist kõige rohkem väsimus- ja tüdimustunnet ning tavaliselt on ka vitamiinide ja mineraalainete kontsentratsioon veres madal.

Aga nüüd, mida mina kolme päeva jooksul tundsin? Harjumatu oli see, et kogu toit oli vedelal kujul, st polnud midagi tahket, mis kõhtu täidaks. Samas ei saa öelda, et energiat poleks olnud, lihtsalt kõht oli tühi. Teistpidi vaadates polnud peale lõunasööki (mis oli smuuti) raskustunnet ja tavapärast unisust, mis paljusid kimbutab. Teise päeva õhtuks tekkis suur tahtmine süüa midagi soolast, kuid sellegagi tulin toime.

Kõige rohkem märkasin muutust oma näonahas, mis läks tõesti klaarimaks ning üldine enesetunne oli hea. See nädal sobis kuuri tegemiseks ka seetõttu, et oli rahulik – polnud mitme treeninguga päevi, kus energiakulu on suurem. Kardan, et siis oleksin energia osas hätta jäänud. Kaalu kaotasin tänu kuurile 1,5 kg.

Kas ma teeksin seda veel? Arvan, et jah!

Kui ka sina soovid Smuhviku detox kuuri proovida, siis sooduskoodiga „sinutreener“ saad 10% allahindlust!

 

Janika

 

author: Janika